Merhabalar, yine eşsiz bir yazı dizisi ile sizlerleyiz. Bu gün ki konumuz Airdrop  Bitcoin ikilisi hakkında olacak. Bu iki kelime arasında son yıllarda inanılmaz bir bağ kuruldu ve nerdeyse birbirinden ayrılamaz hale geldiler. İşte tam bu konu üzerine bir makale yazarak sizlere hem airdroplar hem de Bitcoin üzerinde nasıl bir bağ var bunu açıklayacağız.

Öncelikle Kripto para sektörüne yeni giren okuyucularımız için hemen Airdrop nedir? Airdroplara Nasıl Katılırız? Anlatalım.

Airdrop Nedir?

Bu Yazıda Karşılaşacağınız Konular

Kripto para sektörü ile birlikte sıkça duyduğumuz bir kelimedir. Madenciliği yapılmadan önce halka bedava dağıtılan coin demektir. Evet yanlış duymadınız bir coinin bedava dağıtıldığından bahsediyorum. 2018 yılında Xlm coin geliştiricileri bir açıklama yaptılar. Açıklamaya göre elinde XLM coin bulunduran kişilere tam 775 Milyon dolar değerinde XLM Token hediye edeceklerdi. İşte bu açıklamadan sonra XLM fiyatları tavan yaptı ve eşi benzeri görülmemiş bir talep gördü.

Bu tür Airdropları neden yapıyorlar diye soracak olursanız hemen anlatalım.

Coin geliştiricilerinin ellerinde bulunan 500 milyon adet coinin kilitleri açılıyor ve satış yapılmasına izin veriliyor. Fakat satacakları fiyatı az bulan geliştiriciler 9 milyon coini bedava dağıtacağız diyerek bir haber açıklıyorlar. Tabi bundan sonra Xlm fiyatı akıl almaz derece yükseliyor. Tam bu yükseliş esnasında geliştirici eki ellerindeki coinler 4 katı daha fazla para satıyor. 500 Milyon da 9 milyon coin dağıtmaları pek de üzülmeye değer değil tabii.

Airdrop ve  Bitcoin Hakkında

 

Bu konu hakkında da elbet yazacağımız bir iki satır bir şeyler var. Kripto Para sektöründe uzun yıllardır var olan kişiler Bitcoin Cash olayını hatırlayacaklardır. 2017 Yılının sonlarına doğru büyük bitcoin madencisi şirketler arasında bir anlaşmazlık çıktı ve Bitcoin block zincirde bir bölünme istediler. Oy çokluğu ile bölünme konusunda karar kılındı ve Airdrop Bitcoin konusu iyice popülerleşti. Çünkü Bircoin Airdrobu ile ortaya yeni bir coin çıkacaktı adı Bitcoin Cash.

Bitcoin Airdrop
Bitcoin Airdrop

Bu olay kripto paraların babası olan bitcoine yaradı ve fiyatı tekrar yükselmeye başladı. Biliyorsunuz hisse senetlerini ve Kriptoları en çok haber satıyor. Bölünme olur olmaz elinde btc tutanlara btc cash coin de hediye ettiler. Hediye coinlerini alan insanlar hemen satmaya başladı ve yeni ortaya çıkan coinde düşüşler meydana geldi. Fakat arkasındaki güç kuvvetli çıkan Bitcoin Cash zaman içinde binlerce doları görerek rekor kırdı. Hatta bazı zamanlar Gerçek Bitcoin bu sözleri ile gündeme damga vurdu.

Özellikle boğa sezonunda bu tür haberleri sıkça duyarsınız, öyle ki herkesin zenginleşmeye başladığı zamanlarda yayılan bu haberler coinlerde roket etkisi yaratıyor. Tabi ne zaman satacağınızı bilmekte ayrı mesele.

Bu tür coin haberlerini, airdropları veya büyük haber duyurularını takip edebileceğiniz bir site mevcut onu da sizinle paylaşıyorum. Fakat kullanırken her haberi olan coini almayın çünkü bazıları sonlandırılmış projeler oluyor. Geliştiriciler ellerindeki coinleri çıkarmak için bu tür duyuru yöntemlerine başvurabiliyor.

Coin Duyuruları sitesi: Coin Duyuruları Sitesi

Airdrop bitcoin ikilisine değindim. Ayrıca bu yazımda haberlerin ve airdrop duyurularının ne kadar önemli olduğunu sizlere anlatmaya çalıştım.

Ayrıca buna benzer bir yazım daha var okumak için linki aşağıya bıraktım.

En İyi Kripto Para Tüyoları 2020

Bitcoin İle İlgili Kitaplar – Bitcoin Kitap Önerileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz