Akıllı saatler son yıllarda satışı pek yüksek olan teknolojik ürünler arasında gelmektedir. Bu ürünlerin bu kadar rağbet görmesinin sebebi, telefon özelliklerinin büyük bir kısmına akıllı saatlerin sahip olmasıdır. Akıllı saatler telefonların yaptığı birçok işlemi yaparak, hem telefonların pil ömrünü uzatmakta, hem de okula giden çocuğa telefon alma zorunluluğu kılmamaktadır. Günümüzde toplu bir ortamda veya baş başa bir randevuda, ele telefon alma kabalık sayılmaya başlamıştır. Oysa bazen bazı durumlarda, kişiler o telefona bakmak zorundadır. Akıllı saatler gereksiz bildirimlere neden olmadıkları için, kişinin sohbet anında saatine bakması kabalık olmayacak ve uzun süre bakılacak bir şey olmayacağından dolayı, kişiler sohbetlerinden alıkonulmayacaktır.  

Akıllı saatlerin bunlar gibi daha birçok avantajı bulunmaktadır. Fakat asıl sorun, kişinin kendine en uygun olan akıllı saati nasıl ve neye göre seçeceğini bilememesidir. Esasında akıllı saatler ikiye ayrılmaktadır. Fakat akıllı saat teknolojisi çok yeni bir teknoloji olduğundan dolayı, kişilerin aklında sürekli olarak bir soru işareti bulunmakta ve seçim yapma güçlüğü sunulmaktadır. Akıllı saatler esasında uzun yıllardır insanoğlunun hayatındadır. Fakat bu kadar gelişim göstermiş ve içerisine telefon özellikleri yüklenmiş olan akıllı saatler son yıllarda ortaya çıkmıştır. Çoğu kişinin çevresinde hala kullanıcı bulamamış olan bu teknoloji, insanların henüz tam olarak güvenini kazanmış sayılmamaktadır.  

  • Genel Amaca Hitap Eden Akıllı Saatler 

Bu saatler arama, mesajlaşma gibi özelliklere sahiptir.  

  • Apple Watch: Tasarım patenti apple ye ait olan akıllı saatlerdir. İos desteklidir ve iphone uyumlu çalışabilir.  
  • WearOS Akıllı Saatler: Google’nin wearos işletim sistemini kullanarak çalışan akıllı saatlerdir. Üreticisi diğerlerinden fazladır. En çok üretim yapılan ve en çok satılan ürünlerin başında yer alır.  
  • Tizen Saatleri: Google Galaxy serisi ile uyumlu olan saatlerdir. İşletim sistemi tescillidir. Çoğu kişinin telefonlarına uyumlu olması sebebiyle çok satmaktadır.  
  • Özel Amaca Hitap Eden Akıllı Saatler 

Telefon bağlantılı olarak da rahatça kullanılabilen fakat daha çok egzersiz takibi için kullanılan tasarımlardır.   

  • Yürüyüş Saatleri: Pil ömrü oldukça sağlamdır. GPS, adım sayar gibi özelliklere sahiptir. Özellikle uzun mesafe koşanlara veya yürüyenlere tavsiye edilir.  
  • Dalış Saatleri: Sık sık dalış yaparak su altında kalan kullanıcılara, derinliği, kalınan dakikayı, sıcaklığı ve su ile ilgili diğer önemli detayları aktarır.  
  • Uçuş Saatleri: Uçuş esnasında oluşabilecek sorunları engellemek üzere çıkarılmıştır. Bilek nabzı, kayıt defteri ve GPS gibi özellikler desteklenir.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz