Teknolojinin en yenisi olarak lanse edilen akıllı saatler, insan hayatında yerini hızlı bir şekilde almaya başlamış ve yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştır. Özellikle çocukların hayatında çeşitli avantajları dolayısıyla yer alan akıllı saatler, yoğun bir istek ile karşı karşıya kalmaktadır. Fakat insanların aklındaki asıl soru, bu cihazların ömrüdür. Hemen bozulacak olan ve işe yaramaz cihazlar çok fazla tercih edilmemekte ve diğerleri de çok pahalı olduğundan neredeyse telefonla eşdeğer hale gelmektedir.

Akıllı saat fiyatları saatin modeline, markasına, satıldığı yere göre çeşit çeşit değişiklikler göstermektedir. Öncelikle belirtilmelidir ki, ios destekli akıllı saatler diğerlerinden daha yüksek maliyetlerle satılmaktadır. Akıllı telefonlar arasında da en yüksek maliyete sahip olan iphone gibi, ios akıllı saatte de kendini göstermiştir. Bunun dışında genel amaçlı akıllı saatler ile özel amaçlı akıllı saatler arasında da belirgin bir fark bulunmaktadır. Genel amaçlı akıllı saatlerin özelliklerine, özel amaçlı akıllı saatler de sahiptir. Bunun dışında kişinin hayatına göre çeşitli özelliklere daha sahip olan özel amaçlı akıllı saatler, maliyet olarak çok daha yüksektir. Çünkü özel amaçlı akıllı saatlerin bazıları suyun altında bile kullanım şansı bulur. Ki bu çok yüksek teknoloji anlamına gelmektedir.

Bunlar dışında akıllı saatlerin genel amaçlı olanları, daha çok kişilerin günlük hayatı için gerekli olabilir. Bunların fiyatları telefon fiyatlarına nazaran çok daha uygundur. Kişilerin bu fiyatlara şaşırarak almak istememeleri, akıllı saatlerin düşük markada ve kötü özellikte olduğu anlamına gelmemektedir. Maliyet olarak düşüktür ve bu da tüketici piyasasına yansımaktadır.

Her telefon modeli için ayrı bir akıllı saat oluşturulmaya başlanmıştır. Gittikçe artan çeşit ve model sayısı, kişilerin işine yaramaya ve telefonlarına uygun olanı almalarına yardımcı olmuştur. Bunun dışında bazı internet siteleri üzerinde, akıllı saatler üzerinden çeşitli indirimler yer almaktadır. Kısa bir süre içerisinde akıllı saat almayı düşünen kullanıcılar, denk gelmedikleri sürece bu indirimden faydalanma şansına sahip olamayabilirler. Fakat akıllı saat almak için en azından 1 ayı olan kişiler, her gün bazı internet sitelerini kontrol ederek işe başlayabilirler. Yine de unutulmamalıdır ki, her internet sitesinden de bu tarz cihazlar alınmamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz