Son yıllarda bir hayli popüler hale gelerek, özellikle çocukların kolundan düşmeyen akıllı saatler, özellikle son bir yılda bir hayli gelişmiş ve çeşitlenmiştir. İçerisine telefon özellikleri yüklenerek insanların hayatını kolaylaştıran ve özellikle çocuklar tarafından kullanılarak anne babaların rahat hissetmesini sağlayan akıllı saatler, arama, mesajlaşma, ses kaydı alma, fotoğraf çekme ve müzik dinleme gibi işlemlerin tamamını gerçekleştirmektedir. 

Akıllı saatlerin özellikleri çok idealdir. Çünkü cep telefonları gibi sosyal medya açılımı olmadığı gibi, oyun oynamaya da izin vermemektedir. Bu durum çocukların telefon başında saatler geçirerek hayal güçlerini köreltmelerinin önüne geçmiş olan bir durumdur. Anne babalar küçük yaştan cep telefonu almak istemediklerinden dolayı, çocuklarına ya kendi telefonlarını emanet ederler ya da en eski model cep telefonu ile onu okula yollardır. Bu durumun iki eksisi vardır. Ebeveyn kendi cep telefonunu çocuğuna verdiğinde, çocuk dersler ile ilgilenmeyebilir ve cep telefonunu orada zararlı işler için kullanabilir. Eski bir cep telefonu da, tüm estetiği yok edecektir. Bu nedenle akıllı saat kullanımı çok daha etkili ve kullanışlıdır. Hem çocuğu zararlı aktivitelerden uzak tutmakta, hem de ailelerin arama yapabilmesini sağlayarak güven kazandırmaktadır. 

Akıllı saatler elbette yalnızca çocukların kullanabileceği ürünler değildir. Yetişkinler için de ideal bir seçenektir. Bunu açıklamanın türlü türlü yolu bulunmaktadır. Fakat en basitinden kişinin şahsi telefonuna gerekli gereksiz bir sürü bildirim gelmektedir. Bu bildirimler çoğu zaman, kişinin telefonunu işgal eder. Kişi bildirimlere bakmak için telefonunu ele aldığında, tesadüf odur ki sosyal medyaya girer ve orada ciddi bir zaman kaybı gerçekleşir. 

Bunun dışında telefon çaldığında ya da her bildirim geldiğinde, özel buluşmalarda telefona bakmak kabalık olabilir. Oysa akıllı saat üzerinden gerekli bildirimler, mesajlar ve aramalar kabalık olmadan kolayca ve kısaca yönetilebilecektir. Bunun dışında telefon kullanıcılarının bir çoğu, gün sonuna yaklaştıkça masa masa priz aramak ile uğraşmaktadır. Oysa akıllı saat kullanıcıları, işlemlerinin büyük bir kısmını akıllı saat üzerinden yönetebilme avantajına sahip olduklarından dolayı, masasını priz yanında seçmek zorunda kalmayacak ve gününü stressiz bir şekilde sonlandırabilecektir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz