Android telefonlarının Rom’unu bilgisayarda çalıştırmanızı sağlayan Bliss OS yakın zamanda yeni bir sürüm yayınladı. Yayınlanan bu sürüm ile birlikte artık Bliss Os, Vulkan Grafik API’yi destekler hale gelecek. 

Dünyada milyonlarca hatta milyarlarca kişinin kullandığı Android işlerim sistemi, genelde sadece telefonda kullanıyor. Masaüstünde kullanan sayısı yok denecek kadar az. Androin işletim sistemini bilgisayarda çalıştırmak için ise, Bliss OS gerekiyor. Tabanı Android Pie olan Bliss Os Nisan 2019’da sadece x86 PC’ler için Play Store desteği ile birlikte piyasaya sürülmüştü. 

Bliss Os şimdilerde artık Vulkan Grafik API’yi destekliyor. Bliss Os’un son güncellemesini indirdikten sonra Vulkan Grafik Apı’yi açabilirsiniz. Vulkan Grafik Apı’yi açmak için, komut satırına VULKAN=1 yazmanız yeterli oluyor ve aktif ediliyor. 

 Bliss OS henüz beta sürümünde olmuş olsa da sistemde ciddi ve çok sayıda hatalar mevcut. Mesela bu hatalardan biris görev çubuğu hatası. Bliss Os’te görev çubuğu pek düzgün çalışmıyor. Ayrıca Bliss OS uyku modu sorunu da var. Elbette geliştirilen bir uygulama olduğu için hatalar mutlaka olacaktır. 

Android’i bilgisayara taşımak isteyenlere Bliss Os uygulamasını önerebiliriz ancak sistemde hala hatalar mevcut ve bazı işlerinizi halledemeyebilirsiniz. Uygulama geliştiricileri bu hatanın en kısa sürede onaracağının ve geliştirileceğinden bahsediyor. Sistemde acil bir işiniz var ise, hemen halledebilirsiniz, ancak hiç deneyimi olmayan kişiler sıkıntı yaşayabilirler. 

Bunların yanı sıra birçok insanın IOS yerine tercih ettiği Android, 11. Yaş gününe girmek üzere. Dünyanın en popüler ve ilgi gören mobil işletim sistemlerinden biri olan Android, bundan tam 11 yıl önce doğdu! Haritalar, Çeviri gibi birçok önemli özelliği bünyesinde barındıran Android kullanıcılarına 11 yıldır harika bir şekilde hizmet vermekte ve vermeye de devam ediyor. 11 yıl önce HTC Dream telefonu ile piyasaya giriş yapan Google ilk giriş yaptığı andan itibaren büyük bir beğeni toplamayı başardı. HTC Dream ile piyasaya giriş yaptıktan 1 yıl sonra Motorola DROID isimli telefon ile yeniden piyasaya girş yapan Google eskisinden daha da çok beğeni toplamayı başardı ve şu an Dünyanın en iyilerinden… 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz