Merhabalar, bu gün ki yazımızda sizlere bitcoin nasıl kasılır ve hızlı bitcoin kasma yöntemlerinden bahsedeceğim. Konuyu oldukça derinlemesine ele aldım. Öyle ki aklınıza bile gelmeyecek fikirler ile sizi şaşırtacağım.

Bu yazıda verdiğim bitcoin nasıl kasılır sorusunun tam anlamı ile cevabı olacak ve bu fikirlerin hepsini aynı anda yapabileceksiniz. Değerli okuyucular öncelikle Bitcoin Kasma tabirimizin bitcoin kazanma, ücretli veya ücretsiz olarak bitcoin sayımızı çoğaltma anlamına geldiğinde anlaşalım. Aksi taktirde bitcoin kasma kelimesinden ne çıkardığınızı anlayamam :).

Sizlere birbirinden parlak fikirler vererek daha hızlı bitcoin toplamanız için yardımcı olmaya çalışacağım. Fakat bu yazımda yazdıklarım tamamıyla kendi piyasa izlenimlerimden ve kanaatlerimden oluşmaktadır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.

Bitcoin Kasma Taktikleri

 1.  Güncel Airdrop Kampanyalarına Katılmak.
 2. Borsa Referans Kodu Kullanmak
 3. Bitcoin Veren Sitelere Üye Olmak
 4. Bitcoin Dağıtan Uygulamalar kullanmak
 5. Kripto Para Veren Mobil Oyunlar Oynamak
 6. Borsalarda Yapılan Kampanyalara Katılmak
 7. Al Sat Yaparak Bitcoin Kazanmak
 8. Cüzdan Adresi Dağıtarak Bitcoin Toplamak

Yukarda yazdığım tüm başlıklar ücretli veya ücretsiz bitcoin kasmanın yollarıdır. Piyasaya aşina olan kişilerin sıklıkla karşılaştığı yöntemlerdir. Özellikle Hindistan ve Amerika’da yaygın olan bitcoin toplama taktikleridir. Şimdi sırası ile bunları nasıl yapabileceğinizden bahsedelim.

Airdrop Kampyanlarına Katılmak

Kripto para piyasasının olmaz olmaz reklam biçimi ücretsiz coin dağıtmaktır. Şirketler bu pazarlama taktiği ile hem isimlerini duyuruyorlar hemde müşteri kitlesi oluşturuyorlar.

Airdrop genellikle yeni açılan borsaların veya piyasaya yeni girecek coinlerin tanıtımı için yapılır. Airdrop kampanyalarına katılmak için başlıca şartlar bulunmaktadır ve eğer bunları gerçekleştirirseniz sizlerde bedava dağıtılan coinlerden

Bitcoin kasma
Bitcoin kasma

alabilirsiniz.

Borsaların düzenlediği airdrop kampanyalarında genellikle kayıt olmanızı isterler. Kayıt olduktan sora kimlik doğrulaması yapılır ve anında hak ettiğiniz coin veya ödülü size gönderirler. Son günlerin popüler borsa airdrop kampanyası olan Bitexen kişi başı 20 TL dağıtmıştır. 2019 Yılında da aynı kampanya ile 30 TL dağıttı. Ayrıca referans sistemi ile getirdiğiniz kişi başına yine 20 TL almaya hak kazanmış oluyordunuz. Biriken bu para ile coin alırsanız yine bedava bitcoin almış sayılıyordunuz.

Coinlerin Airdrop Kampanyaları ise yine twitter ve bazı telegram kanallarına üye olarak bulunuyor. Binlerce takipçisi olan sosyal medya siteleri ve telegram kanalları bu kampanyaları sizler ile paylaşarak bedava coinleri toplamanıza yardımcı oluyor. Yine bu coinleri Bitcoine dönüştürürseniz bitcoin kasma işlemi yapmış oluyordunuz. Bu konu ilginizi çektiyse daha detaylı anlatım için renkli yazıya tıklayıp ulaşabilirsiniz. Kripto Para Airdrop Kampanyaları 2020

Borsa Referans Kodu Kullanarak Bitcoin Kazanma

Bitcoin nasıl kasılır yazımıza devam ederken belkide en tatlı ve karlı işlem olan borsa referans kodu ile bitcoin kazanma işlemini anlatacağım.

Bu biraz sabır isteyen fakat özverili çalışmalar ile sürekli kazandıran bir yöntem. Mantık şöyle işliyor. Siz bir kripto para borsasına üye oluyorsunuz ve size borsa referans kodu veya linki veriyor. Bu link ile kayıt olan kişiler borsada işlem yaptıkça size komisyon ücretlerinden pay veriliyor. Akmasa da damlar dediğimiz nitelikte bir bitcoin kasma taktiği.

Peki borsaya bizim linkimizle üye olacak kişileri nereden bulacağız diyorsanız o konu hakkında da fikir vereyim.

Öncelikle en çok kullanılan en popüler borsaya üye olmalısınız. Böylece kaydolacak daha fazla kullanıcı bulabilirsiniz. Sıra geldi referans linkimizi yaymaya. Bunun için bize birkaç youtube hesabı ve twitter hesabı gerekiyor. Youtube da kripto paralar ile ilgili videolara girerek güzel bir açıklama ile linki yoruma bırakmalısınız.

Örneğin: Bu borsada yapılacak yeni ticaret yarışması için üyeler aranıyor, Yarışma sonucunda büyük ödüller var” gibi bir açıklama. Zaten irili ufaklı her borsada ticaret yarışmaları yapılıyor ve dereceye girenler ödüllendiriliyor. Bu yanıltıcı bir açıklama değil yani.

Twitter da ise bir iki günden etiketi ile yine aynı açıklama ile referans kodunuzla kişileri borsaya kayıt etmeye çalışıyorsunuz. Böylece kayıt olanların yaptığı işlemlerden sizde pay alıyorsunuz.

Ülkemizin ve dünyanın en popüler borsaları için bir yazımız var renkli yazıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 1.  En Büyük 10 Sanal Para Borsası
 2. En İyi Kripto Para Alım Satım Siteleri

Bitcoin Veren Sitelere Üye Olmak

Çeşitli işlemler yaparak bedava bitcoin kasabileceğiniz bir sürü site mevcut. Bunlara da kayıt olarak kazanmaya başlıyorsunuz. Genel olarak video izlemek, reklam izlemek veya bir şarkıya beğeni atmak gibi şartlar ile sizlere bitcoin veriyor. Ufak çapta kazançlar sağlasa da vakti olanlar için değerlendirilebilir.

Bitcoin dağıtan siteler ile ilgili muazzam bir rehber hazırladım onu da okuyarak fikirler edinebilirsiniz.

 1. Kripto Para Airdrop Kampanyaları 2020
 2. Airdrop Bitcoin İkilisi Hakkında Detaylar 2020

Bitcoin Dağıtan Uygulamalar

Bitcoin dağıtan uygulamalar yine yukarda yazdığım mantıkla işliyor. Müziklere veya videolara beğeniler atarak ödüllendirilyorsunuz.

Bazı siteler de kazanç sınırı bulunmakta örneğin 0.0005 altında biriken bakiyeleri çekemiyorsunuz.

Kirpto Para Veren Mobil Oyunlar

Dünya çapında en gelişmiş bedava bitcoin kasma türüdür. Özellikle çiftlik oyunları ile kazanç elde edebiliyorsunuz. Genel mantık çiftliğinizde yetiştirdiğiniz hayvan ve malzemeleri markette satarak bitcoine dönüştürüyorsunuz. Bazı oyunlarda para yatırmanız istense de sizler kendi araştırmanızı yapmadan hiçbir uygulamaya yatırım yapmamalısınız. Genel olarak tehlike her zamana var.

Bitcoin veren mobil oyunlarla ilgili yazımızı okumak için:

 1. Bitcoin Kazandıran Mobil Oyunlar 2020

Borsalarda Yapılan Kampanyalara Katılmak

Büyük borsaların ticaret hacmini arttırmak için başvurduğu bir reklam çeşididir. Örneğin en çok XLM coin alıp satan kişiye 10.000 dolar ödül verilecek gibi kampanyalar ile hacim artışı olması amaçlanır.

Bazen de borsalar rast gele bir coinden dağıtır. Bunu da borsada uzun dönem kayıtlı kullancılar veya elinde borsanın kendi bulunduranlar için yapar. Diyelim elinizde bir borsa coini Olan BNB var ve borsa size ödül olarak 300 XLM coin hediye ediyor. En kısa açıklaması bu. Tabi bu kampanya için bakiyenizin olması gerekli.

Borsada Al Sat Yaparak Kazanmak

Her kesin bildiği fakat risklerinin de bulunduğu bir bitcoin kasma tekniğidir. Genel mantık bir coini düşükten alıp yüksekten satmaya dayanır ve böylece kar etmek amaçlanır. Bunun içinde tecrübe ve bilgi son derece gereklidir. Aksi halde büyük zararlara yol açabilirsiniz.

Cüzdan Adresi Dağıtarak Coin Kazanma

Belkide en sık görülen bir bitcoin kazanma taktiğidir diyebilirim. Özellikle boğa sezonlarında herkesin kar ettiği zaman kişiler veya öğrenciler insanların elde ettikleri kardan biraz istemektedir.

Örneğin bir Kripto para fenomeni büyük kazanç elde etmiştir ve hemen altına cüzdan adresleri atılır ve bizi de gör diye seslenirler. Bu dediğim olay genellikle Reddit forumda, Twitter’da ve Youtube da dönmektedir.

Youtube sitesinde kripto para ile ilgili videoların altına Bitcoin cüzdan adresinizi bırakarak bir miktar gönderilmesini isteyen kişiler oldukça çoktur. Tabi bu tür girişimden nasıl bir geri dönüş alınıyor bilemiyorum. Herhalde cüzdan adresinizin yanına yazacağınız açıklamaya göre değişkenlik göstermektedir.

Bu konu ile ilgili Tüyolar verdiğimiz yazımızı da okumak isterseniz:

 1. En İyi Kripto Para Tüyoları 2020
 2. Bitcoin Toplama Siteleri ve Programları
 3. Airdrop Bitcoin İkilisi Hakkında Detaylar 2020

Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bitcoin nasıl kasılır konusunda merakı olan kişilere fikirler sunmak amacı ile yazılmıştır.

Önemli Uyarı: Bazı Bedava bitcoin veren siteler, birikmiş bakiyenizi çekmeniz için kripto para göndermenizi isterse kesinlikle inanmayın büyük ihtimal dolandırıcıdır ve sistemde duran hayali para ile sizi tuzağa çekmek istemektedir. Bu ve türevi dolandırıcılık girişimlerine karşı lütfen uyanık olunuz. Mal varlıklarınızı koruyunuz.

Bitcoin nasıl kasılır yazımızın da sonuna geldik.

Merak ettiğiniz sorular için yorum yazabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz