Merhaba teknoust okuyucuları, bu gün ki yazımızda Bitcoine nasıl üye olunur ?  hesap nasıl açılır ? konusunu inceleyeceğiz. Konuyu doğrusu ve yanlışı ile sizlere aktarmaya çalışacağız. Son yılların en popüler konusu olan bitcoin gün geçtikçe bilinirliğini arttırıyor. Bu da insanlarda daha fazla soru sorma isteği oluşturuyor.

Öncelikle bitcoin bir site veya hesap değildir buna açıklık getirelim. Bu yüzden bitcoine üye nasıl olunur tabiri yanlış bir tabir oluyor. Bitcoin sanal para veya dijital para olarak adlandırıldığı için çeşitli borsalardan satın alarak sahip olabileceğiniz bir şey.

Bitcoine, bir siteye kayıt olur gibi üye olmak diye bir şey yok bunu önce kavrayalım. Ancak bitcoinin fiyatı sizin gözünüzü korkutmasın çünkü istediğiniz paraya kadar satın alabilirsiniz. İsteseniz 50 TL yada 50 bin TL lik satın alabilirsiniz. Peki nasıl satın alacağız diye soracak olursanız bununda cevabını size vereceğiz.

Ama önce bitcoin nedir? Nasıl Kullanılır? bitcoin alırsam ne özelliği olacak gibi soruları cevaplayalım.

Bitcoin nedir? Nasıl Kullanılır?

Bitcoin merkeziyetli sisteme bir baş kaldırıdır desek yanlış olmaz. 2008 krizi ile ortaya çıktığı söylenir ve 3 ocak 2009 yılında hayata geçirilmiş dijital paradır. 21 Milyon adet ile sınırlı olan bu kripto para 2009’dan günümüze oldukça değerlenmiş ve eski yatırımcılarını milyoner yapmıştır diyebiliriz. wk.

Bitcoin sanaldan yapılan her türlü alışverişlerde, yurt dışına para göndermede veya paranızı banka yerine bir hesapta tutmakta kullanılır. Bitcoinler sizin adınıza özel olarak açılmış bir hesapta tuttulur ve blockchain teknolojisi ile korunarak hacklenmesi imkansızdır. Bir en önemli özelliği de gönderilen paranın izinin sürülemediğidir. Buna örnek olarak fidye isteyen kişilerin genellikle bitcoin istemesi gösterilebilir.

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle Türk Kripto Para borsasında bir hesap açmalısınız. Üyelik için bir Gmail hesabı olaması gerekmektedir. Gmail hesabınız Yoksa Paribu isimli borsada telefon numarası ile hesap açabiliyorsunuz.

Yalnız siteye girip hesap açmak istediğinizde sizden kişisel bilgilerinizi isterler. Bu bilgileri kesinlikle doğru vermelisiniz çünkü herhangi bir şifre unutma olayında hesabınızı geri alamayabilirsiniz.

BTC TÜRK KRİPTO PARA BORSASI

PARİBU KRİPTO PARA BORSASI

Ad soyadınızı yazdıktan sonra siteye erişim sağlıyorsunuz ve bitcoin almak için sizden hesabınızı onaylamanız isteniyor. Çok basit bir işlem ondan da bahsedelim.

Borsada Hesap Nasıl Onaylatılır?

Borsada hesabınızın onaylanması için T.C. kimlik numaranızla veya direkt olarak kimlik fotoğrafı yükleyerek yapabilirsiniz. Hesap onayını geçtikten sonra para yükle seçeneğine tıklayarak banka hesabınızdan istediğiniz miktarda parayı borsa hesabınıza göndermelisiniz.

Paranın hesaba gelmesi biraz vakit alabilir endişelenmeyin. Para hesapta görününce bitcoin al kısmına tıklayarak bitcoin satın alabilirsiniz. Yani sizin deyiminizle artık bitcoine üye olmuş olursunuz.

Ülkemizde çeşitli kripto para borsaları vardır, BTC Türk, Paribu gibi. Bunlardan istediğinize kayıt olarak anlattığım adımlarla bitcoin satın alabilirsiniz. Bu borsalar Türk borsaları olup istediğiniz zaman Türkçe olarak teknik destek alabilirsiniz. Türk borsalarında kripto para çeşidi az olduğu için genellikle global borsalarda işlem yapılıyor. Global borsalarda yüzlerce kripto para çeşidine ulaşabilirsiniz. Binance.com şu sıra en popüler global kripto para borsasıdır.

Satın aldığınız sanal paralar ile ister günlük al satlar yapın istersenizde uzun dönem için yatırım yapın farketmez. Kripto paralarınızı artık istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Eğer borsalara güvenilmez diye düşünüyorsanız bilgisayarınıza indireceğiniz cüzdanlarda saklayabilirsiniz. Yine en güvenli yöntem internet bağlantısı olmayan bilgisayarlara indirilmiş cüzdanlarda saklamaktır.

Bitcoine nasıl üye olunur yazımızında sonunda geldik eğer aklınıza takılan soru varsa yorumlarda bize sorabilirsiniz.  Bitcoinin global sitesini incelemek isterseniz şuradan ulaşabilirsiniz. Bitcoin

DİĞER YAZILARIM:

Kripto Para Caiz Mi ? – DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Bitcoin İle İlgili Kitaplar – Bitcoin Kitap Önerileri

SANAL PARADAN NASIL PARA KAZANILIR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz