Giyilebilen teknoloji ile hazırlanan ve özellikle çocuklar tarafından yoğun ilgi gören akıllı saat teknolojisi, tüm dünyayı sarmış olmasıyla birlikte, teknoloji piyasasını da bir hayli etkilemiştir. Akıllı saatler özelliklerine, modernliklerine ve markalarına göre değişmekte ve farklı farklı anılmaktadır. Bir sürü akıllı saat bulunmasının yanı sıra, bir de en çok ilgi gören ve bu ilgiyi hak eden akıllı saatler bulunmaktadır.

Kişilerin yaşam standartlarına göre tercih edilebilecekleri akıllı saat türlerinin başında, kişinin en çok yaptığı aktivite ye uygun akıllı saatler gelmektedir. Kişi sürekli olarak yüzüyorsa ve su ile ilgili bazı bilgileri öğrenmek istiyorsa, seçebileceği dalışa uygun akıllı saatler bulunmaktadır. Kişi daimi sporcu ise ve gün içerisinde attığı adımları saymak, koşuların detaylarını tutmak istiyorsa, o zaman adım sayar özelliği güçlü bir akıllı saat tercih etmelidir. Esasında tüm akıllı saatler adım ölçmektedir.

Fakat hepsi koşu hesaplama, nabız sayma gibi özelliklere sahip değildir. Özellikle nabzını saymak ve etkin süresini hesaplayarak idmanlara hazırlanmak isteyen kişiler, bu tarz akıllı saatleri tercih etmelidir. Tüm bunlar dışında, kişinin sağlığı için gerekli olan akıllı saatler de vardır. Akıllı saatler hayatları kolaylaştırır ve kişilerin rutinlerini düzenli hale getirir. Bunun dışında arama, mesajlaşma gibi özellikleri de bulunan akıllı saatler, son derece kullanışlıdır.

Yukarıda açıklanan özelliklerin tamamını en iyi şekilde yapabilen ve piyasadaki en iyi akıllı saat olarak bilinen akıllı saat, şüphesiz ki Apple Watch Series 4’tür. Yapılan araştırmalar tercih edilme oranı en yüksek olan akıllı saatin Apple Watch Series 4 olduğunu göstermiştir. Kullanıcılar bu saatten son derece memnundur.

Daimi sporcuların ve sporu hayatından atamayanların, sporla ilgili en iyi ölçümleri yapıp, en etkin sonuçlara ulaşacakları akıllı saat, Fitbit Lonic’tir. Spor konusunda benzerlerinin en iyisi olarak bilinen akıllı saat, ünlü sporcular tarafından kullanılmaktadır.

Hem fiyatı uygun, hem kalitesi iyi akıllı saat arayanların ulaşabilecekleri en iyi akıllı saat, Mobvoi Ticwatch E2’tir. En iyi android özellikleri taşıyan ve kullanıcıların en çok memnun kaldıkları akıllı saat LG Watch Sport’tir. Ayrıca bu akıllı saat, spor konusunda da oldukça ileri teknoloji göstererek kullanıcılarını memnun etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz