Google en çok kullanılan Chrome uygulaması için yeni bir güncellemeyi geçen hafta yayınlamıştı. Chrome 77 olarak anılan bu güncelleme, Chrome’de birçok değişiklik yarattı. İnsanların fark edebildiği bu değişiklikler arasında, şimdiye kadar görülmemiş ve son derece etkili bir gelişme de kullanıcılara sunuldu.

Yapılan bu değişikliğe göre, insanlar artık Google Chrome üzerinden açtıkları sekmeleri başka bir cihaza göndererek o cihazda da açılmalarını sağlayabilecek. Bu değişikliği kullanabilmeniz için, açtığınız bir bağlantının üzerine sağ tıklamanız gerekiyor. Bu şekilde diğer cihazlara aktarımınız mümkün olacak. Fakat eğer ios kullanıyorsanız, farklı bir işlem gerekiyor. Cihazın gelen sekmeyi kabul etmesi için cihazına bir onay gidiyor. Kişi eğer sekmeyi kabul etmezse onay gerçekleşmiyor. Fakat bu özellik henüz macOS kullanıcıları için geçerli bir özellik değil.

Chrome yıllar önce yaptığı bir güncelleme ile, aynı gmail üzerinden giriş yapılmış olan cihazlarda, Chrome’da açılan bir sekmeyi başka bir cihazın son açılanlar bölümünden açmanın mümkün olduğunu göstermişti. Fakat bu özellik sayesinde, telefonun çözemediği konuları bilgisayarda çözebilmek çok daha kolay bir hale gelecek. Google’ın aktif Chrome kullanıcıları için getirdiği bu yenilik, daha şimdiden ilgi toplamaya başladı. Ayrıca insanlar sağlanan bu kolaylığı beğenerek, Google’a teşekkür mesajları atmayı da ihmal etmedi.

Chrome hala tüm cihazlarda ortak ve popüler bir arama motoru olmaya devam ediyor. Getirilen yenilikler yakından takip ediliyor ve Google şikayetlerin tamamını değerlendirerek, eksiklerini gidermeye, hatalarını düzeltmeye çabalıyor. Web tarayıcılarının çapraz platform özelliklerini düzenli olarak geliştiren ve yenilerini eklemek üzere hız kesmeden devam eden Google, ilerleyen zamanlarda yenilikler ile kullanıcılarını mutlu edecek ve Dünya’nın en hızlı, en güvenilir ve en kaliteli arama motoru olmaya devam edecek gibi duruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz