Önceki haftalar da Huawei tarafından tanıtılan Mate 30 Pro kullanıcılardan büyük beğeni toplamıştı. Şu an ise Mate 30 Pro’ya yeni bir özellik geldi. Bu yeni özellik sayesinde Huawei Mate 30 Pro kullanıcıları telefonlarının ekranına çerçeve ekleyebilecek. Telefonun kullanıcıları sunduğu 88 derecelik kavisli ekranı beğenmeyen kullanıcılar bu çerçeveyi çok sevecek. 

Bu kavis özelliğini sevmeyen kullanıcılar telefonun ayarlar kısmına girerek çerçeve özelliğini aktif duruma getirebilir. Özellik aktif edildikten sonra ise telefon ekranının yan kısımları çerçevelenmiş oluyor. Yani artık kullanıcılar ekranın yan kısımlarını artık görmüyor. Bu özelliğin en sevilen yanı ise dokunmatik ekran da hiçbir sorun çıkarmaması. Kullanıcılar ses kontrollerini aynı şekilde ekranın sağ kısmından yapabiliyor. Bu çerçeve yüzde 88 derece de olan kavisli ekranın kavis oranını belirli bir oran da düşürmüş oluyor. 

Geçtiğimiz hafta tanıtılan ve ilk defa kutusundan çıkarılan Mate 30 Pro’nun görünümü kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmüş ve çok sevilmişti. Şık bir tasarıma sahip olan Mate 30 Pro kutusundan çıkarılırken kullanıcılara büyük heyecan sundu. Kutudan çıktıktan sonra telefon da hiçbir Google uygulama ve servisinin olmadığını anlayan kullanıcılar bu durumdan fazla memnun olmasa da Mate 30 Pro yine de diğer özellikleri sayesinde kullanıcıların kalbini almayı başardı. 

Huawei markasının henüz yeni sayılan bu telefon modeli şimdiden birçok ödül kazanmaya başladı. Bunlardan biri kamera derecelendirme sitesi olan DxOMark sitesinden geldi. Bu siteye göre Huawei Mate 30 Pro Dünyanın en iyi kamerasına sahip olan telefonu seçildi. Bu olay çok büyük ilgi gördü fakat bazı tartışmalarada sebep oldu. 

Toplam 121 puan alarak liderlik koltuğuna oturan Huawei Mate 30 Pro rakiplerine karşı bir hayli üstünlük kurmuş durumda. Eski liderlerin de 5 puan önünde olması, bizlere Mate 30 Pro’nun kamerasının ne derece iyi olduğunu göstermekte. Huawei Mate 30 Pro toplam olarak 4 adet kameraya sahip. Bu kameraların iki tanesi 40 MP, 1 tanesi ise 8 MP. Geriye kalan bir tanesi ise 4K video çekim kalitesine sahip olan derinlik algılama kamerasıdır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz