Akıllı cep telefonu endüstrisinde piyasaya süreceği yeni modeli en çok merak edilen markalardan biri de kuşkusuz ki Apple’dır. Piyasada dolaşan dedikodulara göre Apple önümüzdeki yıl 5 farklı modelini piyasaya sürecek. Üstelik bu modellerin dördünü üst segmentli modeller oluşturacak.

Piyasadaki önemli analistlerden Ming – Chi Kuo tarafından sunulan tahminlere göre piyasanın en önemli markalarından Apple, yeni yılda beş farklı iPhone modelini alıcılarına sunmayı hedefliyor. Kuo sunmuş olduğu bu öngörüsünde ayrıca 4,7 inç LCD ekranı bulunan iPhone SE modelinin 2020’nın Haziran ayına kadar, SE 2 modelinin ise Temmuz ayından sonraki süreçte piyasaya sunulacağını ifade ediyor.

Öte yandan konu ile alakalı olarak belirttiği öngörüsünde bu dört üst segmentli cihazların Qualcomm x55 modeminin yanı sıra 5G teknolojisi ile destekleneceğini de belirtti. Ayrıca yalnızca 6G altı ya da 6G Plus mmWave altı tipi 5G teknolojilerinin ülkelere göre farklılıklar gösterebileceğini de açıklamalarına ekledi.

2020 Model iPhone’lar Nasıl Olacak?

Analist, piyasa ve özellikle de Apple ile alakalı sunmuş olduğu bu öngörülerinde mmWave özellikli iPhone cep telefonlarının ilk olarak Amerika, Kanada, Kore, Japonya ve Birleşik Krallık gibi pazarlara sunulacağını belirtti. Öte yandan Apple’in 5G desteği bulunmayan bölgelerde 6G altı fonksiyonların devre dışı bırakılacağını da ifade eden analist, buna alternatif olarak maliyetlerini minimuma indirebilmek adına 5G etkisini basitleştirebileceğini de ifade etti.

iPhone 8’e Benzeyeceği Tahmin Ediliyor!

Yeni yılda piyasaya sürülecek olan modellerden iPhone SE 2 modelinin çerçeve ile çevrilen 4,7 inç ekrana sahip olması ve Touch ID home tuşu ile iPhone 8 modeline benzeyeceği düşünülüyor. Fakat iPhone 8 modeli ile kıyaslandığında ekstra olarak daha hızlı bir A 13 yonga ve 3 GB RAM gibi donanımları bulunacağı da tahmin ediliyor.

Öte yandan analist Kuo ise açıklamalarında orijinal modeli olan iPhone SE ve 8’de olduğu üzere telefonun arkasında tek bir kameraya yer verilecek. Üste segment modellerde ise yeni metal çerçevelerin ve düz kenarların iPhone 4’e benzeyeceği düşünülüyor.

Her yeni modelde olduğu üzere Apple teknoloji severlere heyecan ve merak uyandırmaya devam ediyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz