Gelişen teknoloji ile birlikte piyasaya sürülen birçok uygulamanın yanı sıra, çok gelişmiş ve en çok kullanılan online platformlardan bir tanesi olan İnstagram, mobil sürümünü geliştirmek adına birçok adım atmıştır. Kendini yenilemeye ve teknolojiye ayak uydurmaya çalışan İnstagram, şimdi de kullanıcılarının şifresini maskesiz metin olarak görüntüleye bilmelerini sağladı.

Uygulama açıklamacısı ve yapımcısı Jane Manchun Wong, şifrelerini akıllarında tutmakta zorlanan kişiler için harika bir yöntem geliştirdi. İnstagram kullanıcılarının uygulamadan çıkış yapılmaması dolayısıyla en çok yaşadıkları problemlerden bir tanesi, şifrelerini unutmasıydı. Wong sürekli olarak tekrarlanan şifre değiştirme ve hatırlatma problemlerini gidermek ve insanların bu problemini ortadan kaldırmak amacıyla bu adımı attı.

Wong’un yaptığı bu sistem ile birlikte, kullanıcılar şifrelerini metin olarak görüntüleme imkanına sahip olacaklar. Yapılan bu özellikle birlikte, İnstagram kullanıcıları şifre girme yerine tıkladıklarında, yan tarafta belirlenen göz işaretine tıklayarak şifrelerini görüntüleyebilecekler. Çoğu uygulama maskeleme ile alakalı yıldız işaretini kullansalar da, şifre girme esnasında bu durumu mevcut hale getirmek mümkün olmadığından dolayı, insanlar rahatça şifrelerini kendileri görüntüleyebilecekler.

Bu çalışmada yanlış yazılan şifreler, yanlışlıkla tıklanan harfler görüntülenerek kişilerin problemleri ortadan kaldırılacak. Son derece yararlı olacak bu platform sayesinde, şifrelerin tekrar tekrar yenilenmesine gerek kalmayacak. Ayrıca şifrelerin tekrar tekrar yenilenmesi, şifrelerin unutulmasına da neden oluyor. İnstagram sürekli şifreleri değiştirerek, unutma problemini ortadan kaldıracak ve insanların daha rahat bir deneyim yaşamalarına fırsat sağlayacak.

Özellikle görsel zekası olan kullanıcıların rahatlıkla kullanabilecekleri ve oldukça memnun olabilecekleri bu uygulama sayesinde şifreler rahatlıkla yönetilebilecek. Ayrıca şifreler görsellikten dolayı daha kısa sürede hatırlanabilecek. Wong yaptığı açıklamalara ek olarak, bir de durumun nasıl olacağı konusunda bir ekran görüntüsü paylaştı. Kısa zaman içerisinde uygulamaya geçilecek olan bu durumun asıl belirticisi ve belirleyicisi bu ekran görüntüsü oldu. İnsanlar şifrelerini bir kez yazdıklarında, ekran görüntüsü alarak daha sonra unuttuklarında dahi hatırlayabilecekleri bir platforma kavuşmuş oldular.

Wong’un bahsettiği bu özellik ise, 1 ay içerisinde gelen güncellemeler ile uygulamaya girmiş olacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz