İos serisinin beklenen sürümü olan ios 13 sürümü, apple, ipad ve iphone için beta sürümü ile yayınlandı. 13.1 olarak adlandırılıp değerlendirilen beta sürümü, eylül ayında çıkması beklenen ios 13’ün beta sürümü olarak, yayınlanır yayınlanmaz konuşulmaya başlandı. Son derece ileri teknolojileri içereceği düşünülen ve ios kullanıcıları tarafından merakla beklenen ios 13 sürümü, eylülde net olarak kullanıma girecek olsa da, beta sürümü ile insanların merakı biraz daha giderilmiş oldu.  

Bu beta sürümün yayınlanmasının asıl amacı, telefonlar ve tabletler üzerinde göstereceği etkiyi önceden tartıp bazı düzenlemeler geliştirmek olsa da, beta sürümün bile çoğu telefona son derece uyumlu geliştirildiği ortaya çıktı. Kullanıcıların son derece memnun kaldığı bu sürüm, ios 13 için olan heyecanı yükseklere çıkardı. 

Apple kullanıcıları, bu sürümü başta çok güvenemeseler de, uygulamaları ve gelişmeleri incelediklerinde son derece memnun kaldılar. Merakla beklenen bu sürüm ile ilgili öne sürülen haberler, kullanıcıların telefonlarının destekleyip desteklemeyeceğini daha çok merak etmelerine sebep olmuştu. Özellikle ios serisinin eski telefonlarını kullananlar ve telefonları bozulmaya yüz tutmuş olanlar, bu sürümün telefonlarını bozacaklarını düşünseler de, yayınlanan beta sürüm içlerini rahatlattı. Eski telefonların bile yeni özellikler ile harika bir deneyim yaşamalarına neden olan ios 13 sürümü, eylül ayında tamamen kullanılmaya başlandığında bir sürü yeniliği de beraberinde getirecek! 

İos 13.1 sürümü, yani ios 13’’ün beta sürümü de beraberinde bazı yenilikler getirdi. Aynı zamanda ios 13’ün bazı telefonlara zarar vermesinin önüne geçen sürüm, ios 13’ün neden olabileceği hataları giderdi ve telefonları daha kullanılabilir hale getirerek, onları en iyi şekilde yeni sürüme hazırladı. İos 13.1 güncellemesi tam 450 MB boyutundaydı. Bu durum kullanıcıların aklında bazı soru işaretleri bırakmış ve onlara asıl güncelemenin boyutunu bir hayli merak ettirmiş olsa da, kullanıcılar çoktan yeni güncelleme için yerlerini hazırladılar. Bomba gibi gelen ios 13’ün sürümünün Facebook ve Whattsapp gibi sosyal siteleri koruma altına alacağı ve güvenlik açıklarını ortadan kaldıracağı da yeni bildirimler arasında.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz