Wifi Map

Bu Yazıda Karşılaşacağınız Konular

İphone markalı telefonların en büyük sorunu olan wifi ulaşım sorununu çözme amaçlı bir uygulama olan wifi map uygulaması, özellikle sık sık seyahat eden kişilerin wifi sorununu ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Dünyanın tüm noktalarında bulunan kablosuz bağlantıları ve şifrelerini derleyen uygulama sayesinde, ios bağlantılı telefon ve tabletlerin tamamı kolayca internete bağlanabilecektir. 2 milyondan fazla kablosuz internet ağına sahip olan uygulama, henüz Türkiye’de çok fazla işe yaramasa da, gelecek vaad etmektedir. Pek bilinmeyen bir uygulama olması dolayısıyla, kişilerin tercih etmediği uygulama, yakın zamanda ciddi yankı yaratacaktır.

Cam Scanner

Telefonların en büyük problemlerinden bir tanesi, kamerada çekilen fotoğrafın gönderilirken kalitesinin düşmesi ve bazen büyük boyutta olması dolayısıyla gönderilememesidir. Cam scanner tam bir tarayıcı hizmeti veren ve yüklü olduğu cihaz ile çekilen tüm fotoğrafların mail ile kolayca ve sorunsuz iletilebilmesini sağlayabilen güzel bir uygulamadır. Çok bilinmemektedir ve en çok gazetecilerin işine yaramaktadır.

Duolingo

Vatandaşların en büyük sorunlarından bir tanesi, dilin grammer yapısını iyi bilmek fakat konuşmakta başarılı olamamaktır. Duolingo sürekli olarak tekrar yaptıran ve kişilerin cebinde taşınan bir yabancı dil kursu gibi olması dolayısıyla, kişilerin farklı dilleri kolayca öğrenebilmelerini sağlamaktadır. Uygulama ios desteklidir ve bugüne kadar dil öğretme konusunda çalışan en iyi uygulamalardan bir tanesidir. Gelecek vaat etmektedir.

Hippo Remote

Çok bilinen uygulamalar arasında yer almayan uygulama, belki de bulunmuş en kaliteli uygulamalardan bir tanesidir. Uygulamanın sunduğu fırsat, ios destekli cihazı masaüstü veya dizüstü bilgisayarda kablosuz mouse ve klavye olarak kullanabilme rahatlığıdır. Son derece kolay kullanımı olan ve bilgisayarlarda hızlı yazı yazabilmek için ideal bir program olan Hippo Remote, özellikle dizüstü bilgisayar sahipleri yanlarına mouse almayı unuttuğunda son derece etkili olacaktır.

Text Grabber

Özellikle üniversite öğrencileri için harika bir uygulama haline gelmiş olan Text Grabber, adından da anlaşılacağı üzere fotoğrafların üzerindeki yazıları algılayıp metin haline getiren bir uygulamadır. En küçük yazıları bile saniyeler içerisinde algılayabilen uygulama, gazetelerdeki siyah beyaz yazıları dahi seçerek özellikle öğrencilere ciddi bir fırsat sunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz