GTA serisinin en kaliteli ve en eğlenceli oyunlarından bir tanesi olan GTA San Andreas’ın PS2 orijinal sürümünde bulunmayan bazı hileler, mobil sürümünde bulundu. Oyuncuların geçemediği zor seviyelerde, bu hileleri kullanarak yarışlarda birinci olabilecekleri bu hileler, bu oyunun sevdalısı Youtuberler ve bazı diğer popüler kişiler tarafından araştırılarak bulundular.

GTA San Andreas yapımcılarının, oyunu mobil sürüme dökerken bazı es geçtikleri hatalar, oyunun hile kodlarını oluşturmaya yetti. Daha önce keşfedilmemiş ve oyuncuların merakla beklediği bu hileler, hileyi bulan kişilerin sayfalarında yayınlandı. Özellikle oyun videoları çekerek ünlenen bu kişilerin, buldukları bu hileler daha çok takipçi kazanmalarına neden olurken, oyun severleri de büyük bir arayışa itti.

Kasım 2004 itibariyle hayatımıza girmiş olan ve ilk çıkışının ardından neredeyse 15 yıl geçmiş olmasına rağmen etkisini kaybetmeyen ve hala oyuncuların büyük bir zevkle bilgisayar karşısına geçmelerini sağlayan bu serinin verdiği bu hata, oyuncuların bazılarını sevindirirken bazılarını da üzdü. Zor seviyelerde takıldıklarında heyecanlanan ve geçmek için hırs yapan oyunseverler, bu hilelerin keşfedilmesi dolayısıyla geride kalacaklarından ve bu hileyi kullanmak istemediklerinden dolayı bir hayli üzüldüler. Oysa bir kısım da, uzun zamandır geçemedikleri o levelleri artık geçmenin bir yolu olduğunu düşünerek büyük bir mutluluğa kapıldılar.

Bulunan hilelerin çoğu, telefon klavyesi aktif hale gelmeden malesef kullanılamıyor. Oyunun geliştiricileri bu konuda çok hassas davranmış ve hileye yer vermek istememiş olsalar da, oyun severlerin bayağı uğraşları bir sonuç vermiş gibi duruyor. Oyun içerisinde yapılması gereken etkinlik ve görevleri geçmek amacıyla kullanılan “scriptbypass” kodu, klavye aktif hale getirildikten ve oyuna yazıldıktan sonra kullanılıyor. Bu kod sayesinde, oyun içerisinde yapılan etkinlik ve görevler otomatik olarak yapılıyor. Diğer hilelerin kodları ise, ünlü youtuberin sayfasına çektiği bir videoda yayınlanmış durumda. Bu kod ve hileleri öğrenmek için izleyebileceğiniz bu video, daha şimdiden milyonlarca izlenmeye ulaşmış bile. Ayrıca izlerken mutlaka yanınızda kağıt kalem bulundurmanızı, kodları, hileleri ve ne işe yarayacaklarını yazmanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz