Microsoft daha önce de açıkladığı üzere, uygulamalarına karanlık mod desteği getirerek kullanıcıları zararlı UV ışınlarından koruyacağını ve gözlerinin daha az yorulmasını sağlayacağını belirtmişti. Bu açıklamasında hitap ettiği kitle daha çok bilgisayar kullanıcılarıydı. Fakat şimdi mobil kullanıcıların seslerine de bir yanıt veriyor ve karanlık mod desteğini mobil office programlarına da getirerek, kişilerin daha rahat çalışmasına ortam hazırlıyor! 

Akıllı telefon sektörünün son birkaç yıldır konuştuğu ve birçok uygulamanın çoktan hayata geçirdiği projeler kapsamında yer alan karanlık mod desteği, insanların sağlıklı bir geleceği olabilmesi ve daha rahat bir yaşam sürebilmesi bakımından hayati önem taşır niteliktedir. Tüm bunların sebebi, gün içerisinde maruz kaldığımız UV ışınlarıdır. UV ışınlarının cilde zararlı olup kırışıklığa sebep olduğu, cildi eskittiği ve cilde kalıcı zararlar verdiği bir yana dursun, UV ışınları yüksek kanserojen maddeler içermekte ve insanların sağlığını ciddi manada etkilemektedir. İşte tüm bu sebeplerden ötürü, karanlık mod desteğinin UV ışınlarının etkisini minimuma indirdiği bilinmekte ve karanlık mod desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.  

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre 2019 Eylül ayında, karanlık mod desteği android ve ios uygulamalarının tamamına uyarlanarak kullanıma sunulacak ve yaşanacak deneyim herkesin beğenisini kazanacaktır. Kişilerin gözlerinin daha az yorulmasını sağlayacak, daha uzun çalışma saatleri ortaya koyacak ve en önemlisi insan sağlığını koruyarak insanların zarar görmesini engelleyecek bu çalışmanın kısa zamanda yürürlüğe girecek olması, mobil uygulamaların başında uzun saatler geçiren kişileri bir hayli mutlu etmiş gözüküyor.  

Outlook ve android için güncellenecek olan karanlık mod desteği, ios desteğinden biraz daha farklı olacak. Outlook kendini otomatik olarak karanlık moda alma özelliğine sahip olarak, insanların farkında olmadan korunmalarına yardımcı olacak. Android ise, güç modu özelliği çalıştırıldığında otomatik olarak bu desteği de sağlayarak kullanıcılarına farklı bir deneyim sunacak. Hem telefonların şarjını koruyacak, hem de insanları zararlı UV ışınlarından koruyacak olan bu uygulama daha birçok şeye uygulanarak insanların daha sağlıklı bir geleceğe sahip olmasını sağlayacak gibi duruyor! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz