Ordular, İstihbarat ajansları, Film ekipleri.. Drone teknolojileri, yakın zamanda pek çok sektör tarafından aktif olarak kullanılmakta. Öyle hemen herkesin alamayacağı, alsa bile kullanamayacağı drone çeşitleri hangileri? Bizde bunun için Dünyanın en pahalı 3 Drone‘ları listeledik.

Dünyanın en pahalı drone’ları:

  • EHang 1848 (300.000 dolar)
  • Augmented Aerigon Drone + Phantom Flex4K (250.000 dolar)
  • Scorpion 3 Hoverbike (150.000 dolar)

EHang 1848:

Çinli bir girişimci şirket olan Ehang tarafından geliştirilen sürüle bilir drone Ehang 184, CES’te konsept olarak tanıtılmıştı. Prototip modelinde ise fütüristik koltuklar, Kontrol için dahili 8 adet pervane ve bir tablet bulunmakta. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Ehang 184 saatte %100 şarj oluyor ve kesintisiz 23 dakika havada kalıyor. Fiyatı ise TL bazında 1.848.382 TL

En pahalı kameralı drone: Augmented Aerigon Drone + Phantom Flex4K

Dünyanın en pahalı kameralı drone’u merak ediyorsanız, listemizde sırada o yer almakta. Aergion ile donanım arttırımı için ortaklık yapan Braid Farm Tarafından üretilen bu drone Phantom Flex4K kamera bulunmakta. Drone’un TL bazındaki fiyatı ise: 1.539.925 TL.

Scorpion 3 Hoverbike:

Scorpion 3 Hoverbike, uzun zamandır geliştirilme aşamasında olan drone ancak yapılan güncellemelerle güvenli bir hale getirildi. Tabii Drone halaha daha şiddetli rüzgar veya yağmurlu havalarda pek de güvenli değil, ancak geniş bir depo içinde çok rahatlıkla kullanılabiliyor. Drone’un TL bazında fiyatı: 923.910 TL.

Böylelikle bir listemizin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Faydalı içeriklerden haberdar olmak için takipte kalmayı ve düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz