Günden güne gelişen teknoloji ve modern dünya, insanların büyük bir kısmını akıllı telefon kullanımına itse de, akıllı telefon kullanmanın da bazı kötü tarafları bulunuyor. Bu kötü yanlardan bir tanesi, insanların odaklanma sorunu. Ciddi bir problem haline gelmiş olan bu sorun, insanların işlerine, derslerine ve kısacası aslında daha önemli olan aktivitelerine odaklanmalarını güçleştiriyor. Bu odaklanma probleminin en temel sorunlarından bir tanesi de, gelen bildirimler. Hatta aralarında en önemlisi olduğunu söylemek de çok doğru. İşte insanların bu problemden uzaklaşmasını ve işlerine daha kolay odaklanmasını sağlayacak 8 uygulama!

Focus To-Do:

Adı üzerinde odaklanmak olan uygulama, odaklanma problemini pomodoro tekniği ile çözüyor. Esasında bu teknik adı çok sık duyulan ve çok sık kullanılan bir teknik. Bu uygulama insanların 25 dakika çalışıp, 5 dakika mola vermelerini sağlayarak kolayca odaklanmalarına yardımcı oluyor.

Engross:

Odaklanmanın en kolay yöntemlerinden bir tanesi, odaklanma ile ilgili sözleri sık sık görmek. İnsanların başarı hikayelerini ve odaklanmalarına yardımcı olmalarını sağlayan motivasyon cümlelerini içeren bu uygulama, planma, zamanlama gibi özellikler de bulunduruyor.

Brain Focus Productivity Timer:

Focus to do uygulaması gibi pomodoro tekniğini baz alan bu uygulama, insanların 25 dakikalarını kolayca yönetebilmelerini sağlıyor.

Focus Booster:

Listenin diğer uygulamaları gibi pomodoro tekniğini kullanan bu uygulama, diğerlerinden farklı olarak karanlık mod özelliği de taşıyor.

Freedom:

İlginç uygulamalar listesinde yer alan bu uygulama, dilediğiniz ve çalışacağınız süre boyunca diğer uygulamaları bloklayabilmenizi ve onlardan bildirim alıp, giriş yapabilmenizi engelliyor..

Forest:

Rakiplerinden çok daha eğlenceli olan bu uygulama, çalıştığınız ve diğer uygulamalara girmediğiniz sürece sanal bir ağaç yetiştirmenizi sağlıyor. Bu süreyi çalışma saatlerinize göre siz belirliyorsunuz. Ayrıca eğer bu uygulama açıkken başka bir uygulamaya girerseniz ağacınız ölüyor. Bu şekilde sanal harika bir orman yetiştirmenizi amaçlayan bu uygulama, kattığı eğlencenin yanı sıra odaklanma sorununu da çözüyor.

Space:

Gün içerisinde odaklanma sürecini belirleyebileceğiniz ve günlük gelişiminizi takip edebileceğiniz bu uygulama, odaklanma süresini arkadaşlarınızla paylaşabilmenizi sağlıyor.

Headspace:

Meditasyon yaparak rahat uyunmasını ve sabah uyandığında tekrar meditasyon yaparak rahat kalkılıp güne dinç başlanmasını sağlayan bu uygulama, listemizin popüler ve sık kullanılan uygulamaları arasında.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz