Spotify günümüzde popüler olan spotify, çok güzel bir özellik sunuyor. Dinlediğiniz şarkıyı albüm kapağı ile Instagram’a ekleye bilirken, Eğer isterseniz Spotify’ı uyku modu özelliği ile kendi uyuma düzeninize göre ayarlıya bilirsiniz.

Bunun yanısıra ise faydalı bir özellik daha var ki özellikle karışık şarkı listeleri dinleyen kullanıcılar oldukça sevindirecek ve işine yarayabilecek bir özellik. Spotify bunu çalma özelliği pek bilinmeye bir özellik olsa da çok faydalı. Gelelim Spotify bunu çalma özelliği nasıl kullanılır.

Spotify bunu çalma özelliği nasıl yapılır?

Spotify da diğer kullanıcıların da hazırlamış olduğu listeleri de dinliyorsunuz. sevmediğiniz veya istemediğiniz bir sanatçı ile karşılaşa bilirsiniz. İstemediğiniz sanatçıları dinlemek tek tek geçmek oldukça sıkıcı bir durum. Spotify kullanıcıların bu durum ile karşılaşmaması için sanatçıları sessize alma özelliği getirdi.

Spotify sanatçıyı sessize alma bu isim ile de adlandıra bileceğimiz özelliği kullanmak oldukça basit. Kullanmak için dinlemek istemediğimiz sanatçının açıp sağ üst tarafda yer alan üç noktaya dokunup önümüze çıkan listede bunu çalma seçeneğine dokunara o sanatçının şarkılarını dinlemek zorunda kalmıyorsunuz.

Müzik dinleme deneyimini geliştiren ve çok önemli bir özellik olan sessize alma oldukça basit ve uygulamayı ücretli veyahut ücretsiz kullanmak kıstas değil. Şöyleki kullanıcılar bu özelliği çok rahat bir şekilde kullanabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz