Bilgisayarlardan ve telefonlardan çok daha ucuza satın alınabilecek olan tabletler, iki cihaz ile de tamamen aynı hizmeti sağlıyor olmasa da hemen hemen her özelliğine sahip olmaktadır. Çok kaliteli tablet modelleri yapılan işlerde ekstra kolaylık sağlıyor olsa da iş ya da ders için kullanılmadıkça pahalı bir model tercih edilmesi pek de gerekli kabul edilmemektedir. Orta kaliteye sahip ortalama fiyatlardaki tabletler de oldukça iş görmektedir.

300 lira ile 8000 lira arasında değişiklik gösteren tablet fiyatları ile farklı modellere de sahiptir. Kimisi farklı özellikleri içinde barındırırken bazısı aynı özelliklere sahip olmayabilir. Fiyatı da genel olarak bu özellikler belirlemektedir. Şarj kapasitesi, ekran boyutu, dayanıklılığı, hafıza kapasitesi, aksesuar bulunabilirliği,  iş yapılabilirliği ve bağlantı kontrolleri tablet fiyatlarını en çok etkileyen etkenler. Bu gibi etkenler göz önüne alınarak fiyat hesaplaması yapıldığında ortalama 1500 liraya çok iyi bir cihaza sahip olmak mümkün. Bir tabletin yerine getirebileceği görevleri bilerek ve satın alınacak olanın da gerekli olan işlevleri yapıp yapamadığını bilmek, model seçerken alacak olan kişiye en çok yardım sağlayacak mesele. Belli kriterler göz önüne alındığında doğru hizmeti sağlayan ürünü tercih etmek ve kullanmak, alıcının işine geleceği gibi aynı zamanda da belli araştırmalar doğrultusunda daha iyi olanı uyguna bulmasına da yarayacaktır.

Yalnızca fotoğraf çekmek, video ya da film izlemek ve belli başlı basit uygulamalara giriş yapmak için bir tablet almak isteniyorsa fazla özellik ya da kapasite aranmamalı, böyle durumlarda uygun ve daha az işlevli modellerden tercih de edilebilir. Çok farklı modellere sahip olan bu cihazlar tıpkı diğer dokunmatik aletler gibi dikkatli kullanılmalı, korunmasına özen gösterilmelidir. En iyi kaliteye sahip cihazlar dahi garanti kapsamı dışındaki ürünleri tamiri için yüksek fiyatlar istemektedir.

Yalnızca basit işlemler gerçekleştirilecek ve fazla işlev aranmayan bir tablet, maksimum 700 liraya elde edilebilir. Bu tarz uygun fiyatlı orta kaliteli ürünler ile ses ve görüntü kaydı yapmak, sosyal medya hesaplarında dolaşmak, internette gezmek ve daha birçok aktiviteyi gerçekleştirmek mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz