Günden güne gelişen teknoloji, 10 yıl önce hayal dahi edemeyeceğimiz şeyleri beraberinde getirmiş durumda. 80-90’lı yıllarda çekilen bilim kurgu filmlerinde olan her şeyin gerçek olması, insanları bugün çekilen bilim kurgu filmlerine yönlendiriyor ve akıllarda şu soruyu bırakıyor: Acaba bunlar da gerçek olacak mı?

Özellikle son 10 yılda gelinen nokta, insanları son derece şaşırtmış durumda. Son 10 yılda gelişen ve gelişmeye devam eden teknoloji, tarihte hiç bu kadar ilerlemişti. Akıllı telefonların gün yüzüne çıkması ve insanların bir şeylerden haberdar olarak daha zekice ve daha dikkatli bir şekilde düşünmeye başlaması, teknolojinin hız kesmeden gelişimini destekler durumda.

Teknoloji bugün öyle bir nokta da ki, insan hayal gücünü etkiliyor ve insanlara bugünden daha da ileriye gidilemez dedirtiyor. İşte teknolojinin gelişiminin 8 kanıtı.

1. Voyager adı verilen ve rekorlar kitabına giren uydunun, güneş sistemi dışına çıkarak dünyadan 6.5 milyar kilometre uzaklaşması, bilim insanlarını ve insanları büyük bir şaşkınlığa sokmasının yanı sıra, büyük şüphelere düşürdü.

2. Teknolojinin bu denli hızla ilerlemesi ile birlikte, şuan denemeleri yapılan fakat artık insan yaşamına sürülecek olan jetpackler. Beklenilen o ki, gelecek 10 yılda dünya epey değişecek.

3. Uçak şirketlerinden en popüler olanlarının uçan araba konseptini denemesi ve başarılı olması. Gelecekte çok farklı bir bakış açısı insanları bekleyecek gibi duruyor.

4. Katlanabilir telefonların piyasaya sürülmesi.

5. Teknolojinin bu hızla ilerlemesiyle, önümüzdeki 10 yılda insan yaşamına sokulacak ve robotların içerisinde yer alacak olan yapay zeka. Bu gösteriyor ki, dünya epey değişecek ve eski insanlar ne olduğunu bile anlayamayacak.

6. Eskiden de çalışmaları denenmiş olsa da, bugün robotların geldiği seviye bir başka. Artık robotlar öylesine mimikler kullanıp öylesine konuşmalar yapıyorlar ki, insandan ayırt edilmeleri çok zor bir hal alıyor.

7. Her şeyi anında yakalamak ve 1 saniye önce olan olaydan anında haber alabilmek adına geliştirilmiş olan yüksek hızlı, kotasız ve limitsiz internet!

8. Çin’de bir bilim insanının iki farklı bebeğe ait genleri değiştirmesi ve bebeklerin virüslere karşı korumalı doğarak hastalanmaması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz