WordPress ismini duyduğunuzda size tek bir isimmiş gibi gelebilir aslında wordpress ciddi bir ayrımdadır; wordpress.com ve wordpress.org olarak ikiye ayrılmakta ve bu iki sistemde çok önemli bir fark vardır. bu sebepten farkı ayırt ediyor olmamız lazım.

WordPress Nedir? Kısaca Tanımı

WordPress dendiği zaman aklımıza açık kaynak kod bulunan bir yazılım gelmeli ve ücretsiz tüm kodlara erişip istediğiniz gibi şekillendire bilirsiniz.

Bu özellikler ile WordPress eklentisi uygun fonksiyonlar üretebilir. Tabii bu durum gözünüzü korkutmasın, WordPress yardımı ile hiç bir kod bilgisi olmadan da şahane web siteleri kura bilirsiniz.

WordPress internet dünyasında size bir çok özgürlük sunar. Bütün ihtiyacınızı karşılayan eklentiler web sitenizde SEO sistemleri ayarları yapılarak güvenliğinizi geliştirecek kadar çok geniş bir yerde destek veriyor.

WordPress’in piyasaya çıkmasını sağlayanlar açık kaynak kodlu kullananlar WordPress’in ingilizcesi “Created by and for the community” açılımı ve tercümesi ise şu şekilde “topluluk tarafından topluluk için geliştirilen” olarak çevrilir. Bir çok açık kaynak kodlu yazılımlar gibi WordPress’de gönüllüler tarafından geliştiriliyor ve her geçen yıl hem kullanıcıyı hemde destekçileri arttırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz