Yeni Nesil İos Ve Androidlerde Varsayılan Mod Karanlık Mod Olacak 

Birçok sosyal medya platformunda, son derece işe yarar gözüken ve birçok kullanıcı tarafından tercih edilen karanlık mod, normal moda oranla çok daha iş görür bir tercih gibi görünüyor. Bunun sebebi cildi yaşlandıran, göz yoran ve insanların daha çabuk yorulmasını sağlayan ışıklı modun, yerini karanlık moda bırakarak daha sağlıklı çalışma hayatı yaratması.  

Karanlık mod, zararlı UV ışınlarından insanların kurtulmasını sağlamaktadır. Elbetteki tüm teknolojik aletler, konu ne olursa olsun, UV ışınları içerir. Fakat karanlık mod, bu ışıklardan alınan zararı en aza indirgemektedir. Sabahlara kadar bilgisayar ve telefon başında olup, çalışmak zorunda olan kişiler karanlık modu tercih ederek işlerini kolaylaştırıp verimlerini arttırabilir.  

Karanlık mod, insanların çabuk yaşlanmasını ve enerjisinin düşmesini engellemektedir. Çoğu kullanıcı karanlık modu tercih ederek, cildine gelen zararı önlemiştir. Göz yorgunluğunu ortadan kaldıran ve beyaz ışıktan insanları mahrum bırakarak daha verimli bir toplum oluşturan karanlık mod mucizesi, yeni üretilen cep telefonlarının ve bilgisayarların da ana temasıdır.  

Android ve ios, daha işe yarar olan bu modu, şirketlerin tercih etmesi dolayısıyla üretim listelerine almışlar ve yeni çıkaracakları cihazlara koymaya karar vererek bir devir atlamışlardır. İlk olarak büyük sosyal medya platformlarında kullanılmaya başlanan karanlık mod, özellikle video platforomlarında bir hayli beğenilmiştir. Çünkü göz yormadan video izleme şansını insanların beğenisine sunmuştur. Günümüzde çoğu kişi video izlerken bu modu kullanarak zararlı UV ışınlarının büyük bir kısmından korunmaktadır.  

Üreticiler yeni bir çığır açacak karanlık moda giriş yaparken, dünyayı da karanlık bir çağın beklediğinin haberini veriyorlar. Özellikle ios 13’ün kullanmaya başlayacağı bu mod, dünyanın daha sağlıklı bir geleceğe hazırlanmasını sağlayacak gibi görünüyor. Özellikle telefon ve internet kullanımının yüksek oranda arttığı günümüzde, daha zararsız hale getirilen teknolojik cihazlar, çocukların ve ergenlerin daha sağlıklı yetişmelerine fırsat tanıyacak.  

Karanlık mod özelliği kullanıcılarının gözlerini rahatlatacak ve daha az göz hastalıklarının yayılmasını sağlayacaktır. Yakını görememe olarak adlandırdığımız hipermetrop hastalığının yayılma oranını düşürecek olan bu gelişme sayesinde, insanlar gelecekte çocuklarım ne olacak gibi kaygılardan kurtularak daha rahat hissedecekleri gibi, kırışma sorununun da önüne geçmiş olacaklar.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz